تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / هنرمندان استان‌ها را نادیده نمی‌گیریم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

هنرمندان استان‌ها را نادیده نمی‌گیریم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری در حاشیه افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی «از بلندای همدان» که شامل آثار تجسمی هنرمندان استان همدان است، به خبرنگار فرهنگی تسنیم گفت: یکی از رویکردهایی که حوزه هنری همواره آن را دنبال کرده‌، پرهیز از مرکزگرایی و توجه به استان‌ها است. 

وی افزود: وقتی نمایشگاه منتخبی از آثار تولیدی هنرمندان یک استان برگزار می‌شود، همه به وضوح می‌بینند که کیفیت آثار هنرمندان استان‌ها تفاوت چندانی با آنچه توسط هنرمندان تهرانی حاصل می‌شود، ندارد و گاه از حیث تکنیک و مضمون به آثار هنرمندان تهرانی پهلو می‌زند. 

معلمی ادامه داد: اکنون آثار خوب و فاخری توسط هنرمندان استان‌ها خلق می‌شود که کمتر دیده می‌شود. ما تلاش می‌کنیم گالری‌های‌ حوزه هنری را در بازه‌های زمانی کوتاه، به نمایش آثار هنرمندان استان‌ها اختصاص دهیم. این امر، باعث می‌شود فرصت مقتضی برای حضور هنرمندان ملی نیز در این نمایشگاه‌ها فراهم شود و از این رهگذر، آثار هنرمندان استان‌ها مورد نقد و بررسی قرار گیرد. از طرف دیگر زمینه‌ای برای برقراری ارتباط تخصصی میان هنرمندان تهرانی و شهرستانی و رشد بیشتر این هنرمندان نیز فراهم می‌شود. 

معاون هنری حوزه هنری گفت: وقتی برای بار اول در نمایشگاه «از بلندای الوند» حضور پیدا کردم، با دیدن سطح توانمندی و خلاقیتی که هنرمندان حاضر در این نمایشگاه در آثارشان بروز داده بودند، شگفت‌زده شدم. این فرصت کمتر دست می‌دهد که بتوانیم مجموعه آثار خوب هنرمندان استان‌ها در رشته‌های هنری مختلف را یک‌جا در کنارهم ببینیم. خلق چنین فرصت‌هایی به ما نیز کمک می‌کند تا بتوانیم شناخت دقیق‌تری از توانمندی‌های استان‌ها پیدا کنیم. 

وی تصریح کرد: اگر ما در هر شاخه هنری تمرکز و سرمایه‌گذاری کرده و آموزش‌های مناسب را در آن رشته ارائه دهیم، طبیعتا آثار خوب و قابل توجهی نیز توسط هنرمندان آن رشته خلق خواهد شد. 

معلمی خاطرنشان کرد: اساسا اگر ما بخواهیم هنرمندان استان‌ها را نادیده بگیریم، کارمان پیش نمی‌رود؛ بخش قابل توجهی از توانمندی‌های موجود در استان‌ها به رشد حوزه هنری کمک می‌کند و باعث جلوه‌گری مضاعف هنر مقبول ما می‌شود. از دیگر سو، برخورد هنرمندان استان‌ها با هنرمندان تهرانی باعث بروز هم‌افزایی می‌شود و این اتفاق، متعاقبا به شناخت بیشتر هنرمندان از یکدیگر می‌انجامد و در نهایت برای هنرمندان ملی ایده ایجاد می‌کند. 

 

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *