تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / واکنش شورای صنفی نمایش به موضوع پردیس سینمایی باغ کتاب- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

واکنش شورای صنفی نمایش به موضوع پردیس سینمایی باغ کتاب- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره مصوبات این شورا در جلسه امروز (۲۳ تیرماه) گفت: اتفاقاتی که چهارشنبه، ۱۹ تیرماه در پردیس سینمایی باغ کتاب افتاد به هیچ وجه پسندیده نبود، چرا که اجازه فعالیت به این پردیس از ساعت ۱۲ شب داده نشد.

فرجی توضیح داد: باید قانون رعایت شود و به مخاطبان سینما احترام گذاشته شود، تاکید ما حفظ شأن سینما و امنیت مخاطبان است. اگر به‌دنبال این رویدادها و عملکردها هرگونه مشکلات امنیتی اتفاق بیفتد باید ذی‌نفعان پاسخگو باشند.

وی افزود: این کار درستی نیست که در زمان نمایش فیلم درهای مجموعه باغ کتاب را می‌بندند یا برقها را خاموش می‌کنند، عملکرد سینماها باید در چارچوب قوانین وزارت ارشاد و سازمان سینمایی باشد. این مسئله به صورت مکتوب به سازمان سینمایی ارجاع داده شده و قرار شد شورای صنفی نمایش، وزارت ارشاد و سازمان سینمایی برای حل مسئله ورود کند.

سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره مصوبات دیگر این شورا تصریح کرد: اکران فیلم سینمایی «نیوکاسل» از روز چهارشنبه ۲۶ تیر ماه به سرگروهی باغ کتاب آغاز و اکران فیلم «سامورایی در برلین» در زیرگروه ادامه خواهد داشت. همچنین قرارداد فیلم «مردی بدون سایه» به سرگروهی سینما فرهنگ بعد از پایان فیلم «تپلی و من» ثبت شد.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *