تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / پیگیری دغدغه‌های زیست‌محیطی یک زوج جوان در شبکه مستند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

پیگیری دغدغه‌های زیست‌محیطی یک زوج جوان در شبکه مستند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، محسن سخا کارگردان مستند «رؤیایی در مه» با نام قبلی «کارواش» که در شبکه مستند تولید شده است، درباره آن گفت: این فیلم ۵۲ دقیقه‌ای درباره یک زوج جوان مریوانی در کارواشی است که صاحب آن هستند و از حیوانات زخمی حمایت و پس از بهبود آن‌ها رها می‌کنند.

وی درباره علت گرایش به ساخت چنین مستندی توضیح داد: علاقه‌مند به محیط‌زیست هستم و فیلم‌های قبلی‌ام نیز درباره زوجی است که در محیط‌زیست کار می‌کردند و این فیلم نیز همان فضا را دارد.

این مستندساز در رابطه با چگونگی طرح ایده ساخت این مستند و تعامل با شبکه مستند تشریح کرد: وقتی طرح این مستند را با مدیریت تولید شبکه مستند مطرح کردم، استقبال کردند، چون فیلم قبلی‌ام در همین راستا بود و نمونه کاری در زمینهٔ محیط‌زیست از من دیده بودند و روند تولید از طرف شبکه خیلی سریع انجام شد و به‌ سرعت به مرحله تحقیق و فیلم‌برداری رسیدیم.

سخا با اشاره به مدت‌ زمان ساخت «رؤیایی در مه» بیان کرد: زمان فیلم‌برداری، تحقیق و تدوین یک سال طول کشید و به تفکیک فیلم‌برداری ما پنج ماه و بقیه مراحل نیز مربوط به تدوین و صداگذاری بود که در حال حاضر در این مرحله هستیم.

وی در رابطه با لوکیشن های این مستند نیز عنوان کرد: ما با این زوج جوان در بخش‌های مختلف شهر مریوان که قرار بود حیوانی را تیمار کنند، همراه می‌شدیم و لوکیشن خاصی نداشتیم.

سخا درباره انتخاب موسیقی این فیلم مستند نیز عنوان کرد: ما از موسیقی خطه مریوان استفاده کردیم تا بتوانیم با شنونده ارتباط خوبی برقرار کنیم.

انتهای پیام/ 


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *