تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / کاهش ۳۸ درصدی تولید خودرو در کشور تا پایان تیر ماه

کاهش ۳۸ درصدی تولید خودرو در کشور تا پایان تیر ماه

آمارهای وزارت صنعت نشان می‌دهد که تولید انواع خودرو در کشور تا پایان تیرماه امسال، کاهش ۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

بررسی آمارهای منتشرشده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۲۶۶ هزار و ۹۶۱ دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان تیرماه است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۳۸/۳ درصدی را نشان می‌دهد. در چهار ماهه نخست سال گذشته ۴۳۲ هزار و ۵۲۸ دستگاه خودرو در کشور تولید شده بود. براساس این گزارش، در مدت یادشده ۲۴۷ هزار و ۴۵ دستگاه خودروی سواری از سوی خودروسازان داخلی تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۳۹/۳ درصدی نشان می‌دهد.

پژو 206 peugeot 206

در این مدت فقط ۶۹ دستگاه ون و ۱۸ هزار و ۲۷۰ دستگاه وانت در کشور تولید شد که در همسنجی با سال گذشته به ترتیب کاهش ۸۴/۱ درصدی و ۳/۳ درصدی داشته است. در چهار ماهه نخست امسال ۲۹۳ دستگاه مینی‌بوس و میدل‌باس و ۱۱۰ دستگاه اتوبوس در کشور تولید شد که در مقایسه با سال گذشته به ترتیب افت ۵۵/۱ درصدی و کاهش ۶۴/۲ درصدی نشان می‌دهد. 

وانت آریسان

همچنین تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز در این مدت کاهشی بود و با افت ۷۶/۷ درصدی در مقایسه با سال گذشته، به هزار و ۱۷۴ دستگاه رسید. بر پایه‌ی این آمارها، در تیر امسال نیز ۶۹ هزار و ۱۸۴ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که در مقایسه با تیر سال گذشته ۲۹/۵ درصد کاهش داشته است. 


منبع این مطلب

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *