تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۰ متخصص متقاضیان تئاتر شهر را بررسی می‌کنند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

۱۰ متخصص متقاضیان تئاتر شهر را بررسی می‌کنند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مسئول ارزیابی هنری مجموعه تئاترشهر در گفتگویی با روابط عمومی تئاتر شهر اطلاعاتی درباره نحوه انتخاب آثار در تئاتر شهر داده است. او گفته این رویه توسط ۱۰ متخصص تئاتری ارزیابی می‌شود؛ اما آقای اقسامی نگفته این گروه شامل چه کسانی است.

وی گفته از نیمه فروردین ۱۳۹۸ طبق شرایط تازه دریافت پیشنهادها ۷۶ متن نمایشی مشتمل بر ۵۵ اثر ایرانی و ۲۱ نمایشنامه خارجی ارائه شده است که در کنار آنها ۵۴ نمایش نیز توسط مجموعه تماشا شده است.

آثار متقاضی پس از تکمیل فرم‌ها و بررسی اولیه فرم، بایستی مورد تایید مدیریت مجموعه قرار گیرد. البته اقسامی تأیید کرده است از هرگونه به کار بستن ِ سلیقه شخصی در انتخاب آثار ممانعت می‌َود و او صرفاً نتیجه نهایی بررسی کارشناس- مشاوران را به گروه‌ه اعلام می‌کند. او همچنین گفته او نقش دراماتورژ در تئاتر شهر را ندارد.

عباس اقسامی همچنین درباره ملاک‌های انتخاب آثار گفته است «براساس پتانسیل موجود تئاتر کشور و گروه‌های متقاضی، بهترین‌ها را بر مبنای توجه به وجوه هنری، ملی، جذاب بودن در عین سلبریتی‌محور نبودن و همچنین تاکید بر حضور تجربیاتی از تمامی نسل‌های کارکشته و دانشجویان مستعد تئاتر ایران و همچنین هنرمندان خلاق غیر تهرانی انتخاب کرده و رد این نگاه را می‌توان در آثار روی صحنه رفته در این چندماه نیز شاهد بود.»

در گذشته، مدیریت‌های تئاتر شهر با انتخاب شوراهای هنری، انتخاب آثار را به گروهی از هنرمندان می‌سپردند. این رویه تا زمان حضور پریسا مقتدی در تئاتر شهر پابرجا بود و با رفتن او شوراهای هنری نیز برچیده شدند. شیوه انتخاب آثار توسط چند کارگردان در آن زمان با انتقادهای بسیاری همراه بود. از جمله آنکه اجراها از لحاظ فرم و محتوا کانالیزه می‌شدند.

با این حال مشخص نیست گروه متخصص کنونی متشکل از چه افرادی با چه تخصص‌هایی است.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *