تیتر خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / iOS 12 روی ۸۸ درصد از دستگاه‌های اپلی نصب شده است

iOS 12 روی ۸۸ درصد از دستگاه‌های اپلی نصب شده است

طبق آمار جدیدی که اپل در وب‌سایت توسعه‌دهندگان خود منتشر کرده، هم‌اکنون ۸۸درصد از دستگاه‌های اپلی سازگار با iOS 12 از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند.

نزدیک‌به یک‌ ماه دیگر اپل iOS 13 را برای آیفون منتشر خواهد کرد؛ با‌این‌حال، این موضوع باعث نشده تا کوپرتینو‌یی‌ها از نسخه‌ی فعلی سیستم‌عامل موبایلی‌شان که برای آخرین سال روی آیپد اجرا می‌شود، غافل شوند.

طبق آمار جدیدی که اپل در وب‌سایت توسعه‌دهندگان خود منتشر کرده، ۹۰درصد از دستگاه‌هایی که از ۴‌سال پیش تاکنون تولید شده‌اند، از iOS 12 استفاده می‌کنند؛ ۱۰‌درصد باقی‌مانده نیز بین iOS 11 (نزدیک‌به ۷درصد) و نسخه‌های پیشین سیستم‌عامل موردبحث تقسیم می‌شوند.

براساس اطلاعات به‌روزرسانی‌‌شده، ۸۸درصد از دستگاه‌هایی که قابلیت اجرای iOS 12 را دارند، از این نسخه از سیستم‌عامل موبایلی اپل بهره می‌برند.

در ماه فوریه سال جاری، iOS 12 روی ۸۰درصد از دستگاه‌های سازگار و ۸۳درصد از دستگاه‌های تولیدشده در ۴‌سال گذشته نصبت شده بود.

سهم iOS 12

نسخه‌ی دوازدهم سیستم‌عامل موبایلی اپل از همان ابتدا رشد سریعی را تجربه کرد؛ زیرا پس‌از انتشار، در کمتر از یک‌ ماه توانست به آمار نصب ۵۳درصدی و ۷۰درصدی تا ماه دسامبر دست‌ پیدا کند؛ در مقام مقایسه، iOS 11 تا ماه دسامبر تنها روی ۵۹درصد از دستگاه‌ها نصب شده بود.

نکته‌ی مهم، تمرکز اپل روی بهبود کارایی کلی سیستم‌عامل در iOS 12 بود که این نسخه را از توزیع‌های قبلی متمایز می‌ساخت؛‌ با‌این‌حال به‌نظر می‌رسد که کاربران گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد، به‌جای قابلیت‌های جدید، به پایداری و بهینگی سیستم‌عامل توجه دارند.

دیدگاه خود را در‌این‌باره با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید. iOS 12 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟


منبع این مطلب

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مهدی کوشکی از تهران تا ونکوور!- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، مهدی کوشکی این روزها دو پروژه تئاتری را به‌صورت موازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *